Kapcsolat Ikarissal és Keh'nával
Ikaris és Keh'na egyaránt a Kék Királyság provinciája. Valaha a Kék Királyság egy összefüggő, nagy birodalom volt, ám a Háborúk korában, nagyjából kétezer évvel ezelőtt az északi területek teljesen kipusztultak. Ekkor lepték el a Kék királyságot az Észak-nyugatról levándorolt népek. Az akkori uralkodó, Hairaitou király megengedte, hogy északon telepedjenek le, és földművelő, állattenyésztő gazdálkodásukkal életet leheljenek az elpusztult területbe. Szövetségre lépett velük, amit utódja, Kaito ükapja, Kuraito király felbontott, és erőszakkal, véres harcokkal provinciájává tette Ikarist. Azóta gyarmati függőségben éltek, egészen Kaito király uralkodásáig, aki öccse, Taito herceg és Asami, Ikaris egy hercegnőjének eljegyzésével visszaadta Ikaris számára a szabadságot.
Keh'nával annyiban más a helyzet, hogy az ottani népet egy vérszomjas, keménykezű uralkodó sanyargatta. Óriási adókat vetett ki, keményen büntette a lázongást, katonái meggyalázták és ellehetetlenítették a nép életét. Az őrült dinasztia teljhatalmának a Kék Királyság vetett véget, Kaito édesapja legyőzte és elűzte az uralkodócsaládot a szigetről, majd irányítása alá vette azt. Keh'na végül Kaiko hercegnő születésnapi ajándéka lett, aki azóta kissé önkényesen, de kétségkívül jól kormányoz.
Kapcsolat a Vörös Hercegséggel
A Vörös hercegség gyakorlatilag a szó legszorosabb értelmében testvérországa a Kék Királyságnak, hiszen annak uralkodója nem más, mint a kékek legidősebb hercege, Akaito. Kapcsolatuk ma már kiegyensúlyozott, és békés, ám ez nem mindig volt így. Akaito ugyanis egy időben nem foglalkozott a Dhirios területén zajló rabszolgakereskedelemmel, mely rögtön feltűnt a területre látogató Kaito-nak. Felelősségre vonta idősebb bátyját, hogy jobb belátásra bírja. A jeles harc sikerrel zárult, a hercegség területén ma már szigorúan tilos az emberkereskedelem - és ezért a dhiriosiak teljesn mértékben le vannak kötelezve Kaito iránt.
Kapcsolat a Kou Császársággal
A Kék Kisályság kapcsolata a Kou Birodalommal a mai napig viharos. Sosem volt jó, és ez inkább Kou hibája volt mindig is. Ám mikor hadüzenetet küldött az országnak, és az amúgy békeszerető Kaito háborúba vezette népét, végleg megromlott valami. A háború a kékek győzelmével zárult, és bár a Hetek Tanácsa megadásra kötelezte a Kou Birodalmat, a mai napig igen feszült köztük a viszony. Egyhülést csak Ren Kouha hoz a két vihar közé, aki bár kou, mégis a kék udvarban tanul és művelődik.
Kapcsolat Ekuriával
Ekuria alapítása óta kereste a kapcsolatot a környező országokkal. Mint két békeszerető állam, hamar egymásra is találtak. Kapcsolatuk zökkenőmentesnek mondható, a háború idején is egymás oldalát erősítették. Ren Hakuei és Shion Kaito kifejezetten erős és bizalmas barátságot ápolnak, mint magánemberek, és természetesen rögtön számíthatnak egymásra, ha valami gond történne. Ekuria nem tudja sok mindennel ellátni szövetségeseit (selyemmel viszont igen), viszont sok minden importál tőlük. A kékektől például fát, követ, aranyat, búzát, gyümölcsöket és zöldségeket.
Kapcsolat Laerummal
Laerum és AnO barátsága régre nyúlik vissza. Mint kicsi, de erős állam, Laerum már az ókortól kezdve kivívta és megőrizte függetlenségét és befolyását a külpolitikában. Ritkán akadtak konfliktusai más országokkal, és ezt igyekezett erős szövetségekkel biztosítani. Megurine Rika, az előző uralkodó idejekorán, már gyermekként eljegyezte lányát a Kék Királyság egy hercegével, Kaitoval. Az, hogy később Kaitoból lett az uralkodó, nem szerepelt a tervei közt, így azonban, a két leendő uralkodó házasságával szövetségüket még magasabb szintre tudták emelni. Kaito és Luka, bár szoros barátság fűzi őket egymáshoz, igyekeztek minél inkább elodázni az esküvőt, hogy Rika lemondásával új királynőként Luka érvényteleníthesse azt. Azonban a háború beköszöntével Kouen Császár, hogy a béke látszatát megőrizze és Kaitot provokálja, feleségéül kérte Lukát. Kaito, hogy elkerülje Kou megerősödését és Luka gyötrelmeit, kihirdette kettejük (kényszer)házasságra lépését, amit hamarosan meg is rendeztek. Azóta Laerum és AnO uralkodói érdekházasságukkal erősítik a két ország közti jó kapcsolatot.
|